Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Gréta ostrouhala i díky nám! ČR, Polsko, Maďarsko a Estonsko zablokovali extrémistické zelené plány EU!

Autor článku: |2019-06-25T13:26:07+01:0024. 6. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Vůdci Evropské unie na summitu ve čtvrtek přes všechny sliby protestujícím aktivistům zorganizovaným po celém kontinentě, jak budou proti klimatické změně bojovat tvrději, neprosadili jednotný závazný plán na uhlíkově neutrální Evropu do roku 2050. Evropská unie chtěla schválit plán, kterým do roku 2050 odstraní emise vedoucí ke skleníkovému efektu. Země Visegrádské čtyřky však závazné schválení plánu zablokovali.

Před podzimním shromážděním OSN, kde měla Evropa předložit jednotný plán na odstranění emisí, vedoucí ke skleníkovému efektu, došlo po čtvrtečním summitu k degradaci tohoto plánu na pouhou nezávaznou poznámku pod čarou. V té se praví: „Ve velké většině členských států musí být do roku 2050 klimatické neutrality dosaženo.“ Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a několika dalších diplomatických zdrojů 24 zemí včetně Británie, Francie a Německa plán vetovalo Polsko a další tři „východoevropské“ národy s ekonomikami silně spočívajícími na fosilních palivech.

Ekologistická skupina Greenpeace doporučila, aby Evropští vůdci před zasedáním summitu OSN v září v New Yorku svolali ještě nouzový summit, kde by se nynější situace ještě mohla zvrátit. „Toto je černý den ochrany klimatu v Evropě,“ řekl mluvčí Greenpeace Stefan Krug. „Hrstka východoevropských zemí Evropě zabránila, aby už konečně vyšla ze slepé uličky.

Klimatické stávky desetitisíců záškoláků a volební rozhodnutí milionů Evropanů toužících po větší ochraně klimatu tím byly ignorovány,“ řekl. Klimatické stávky jsou součástí demonstrací „Pátky za budoucnost,“ pořádaných pravidelně po celé Evropě na popud Grety Thunbergové, šestnáctileté ekologické aktivistky, už skoro rok. Demonstranti na těchto stávkám zejména  naléhají na politické vůdce Evropy, aby proti globálnímu oteplování bojovali daleko rozhodněji.

Zdroj zde.

loading...