Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Gréta je bílá a to je zásadní problém, tvrdí protirasističtí ativisté

Autor článku: |2019-10-09T07:54:42+01:0010. 10. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Gréta Thunberg, loutka uměle vytvořená pro prosazení zelené loby, se díky svým „pátkům pro budoucnost“ stala neformální hlavou zeleného kultu. Nyní ovšem přišel úder překvapivě ze zcela jiné strany, než od „popíračů“ změny klimatu.

Některé protesty za klima se ve spojených státech konají na místech, které obývají domorodí obyvatelé a někteří „protirasističtí“ aktivisté tvrdí, že konání akce pod vedením bílého děvčete je důkazem nadřazenosti bělochů.

„Je to symptom globální bílé nadvlády. Bílí lidé mají zdroje na to, aby se mohli stát hrdiny“ říká v narážce na Thubegrovou protirasistický aktivista Hari Ziyad. Její poselství dle něj vypovídá více o bílé nadřazenosti, než o globální změně klimatu.

Hari Ziyad ovšem není sám. „Bílí ochránci životního prostředí by měli raději podporovat a zvyšovat si povědomí o práci, kterou provádějí lidé jako kanadský domorodý mladík Autumn Peltier, ochránce vody ve Velkých jezerech, a„ Little Miss Flint“, černošská mládežnická aktivistka“ napsal web Newshub založený na Novém Zélandu.

Neomarxismus, jehož smyslem je zásadně protěžovat menšiny proti většinám, ve výsledku končí neustálým soubojem jednotlivých menšin mezi sebou. Pokud něco udělá bílá žena, je to dobré pro feministky, ale kritizují to například zastánci minoritních ras. Pokud někdo změní pohlaví a jako „trans“ soutěží proti ženám, je to zásadní problém pro feminismus, protože takový „polomuž“ má ve stejné soutěži výhodu. Možných konfliktů typu muslimové proti gayům, černoši proti asiatům atd. je velké množství. Pokud neomarxistus zvítězí, žijeme si jich dosyta.

Zdroj zde

loading...