Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Gambijský migrant byl už dvakrát vyhoštěn, přesto v Itálii zůstal a zaútočil na policisty

Autor článku: |2019-12-01T17:53:39+02:001. 12. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Gambijský migrant, kterému bylo již dvakrát nařízeno opustit Itálii, byl zatčen po útoku na dva policejní důstojníky před nákupním centrem  v Suzzara, obci v italském regionu Lombardie, ležící asi 130 km jihovýchodně od Milána.

28letý cizinec, který byl v té době pod vlivem alkoholu, obtěžoval v nákupním centru zákazníky a žádal o peníze. Už tentýž den vyprovokoval hádku s jinými africkými migranty, kteří chtěli v této oblasti žebrat, uvádějí noviny Il Giornale .

Jakmile policie dorazila na scénu, Gambiec se odmítl identifikovat. Poté, co policie přitvrdila, je cizinec fyzicky napadl a potom byl zpacifikován. Po jeho zatčení bylo zjištěno, že Gambiec požádal v Itálii o azyl, ale nebylo mu vyhověno. Dvakrát byl na něho vydán příkaz k vyhoštění.

Jen za poslední rok se útoky migrantů na italské policisty stávají stále běžnějšími. V červenci migranti vyzbrojení skleněnými lahvemi zaútočili na dva policisty v Janově, kteří sledovali obchodníka s drogami.

V Turíně 26letý senegalský migrant, který křičel  „Alláh hu Akbar!“, zranil dva policisty železnou tyčí, přičemž jeden utrpěl zranění hlavy a druhý ruky. Předtím, než k incidentu došlo, měl muž také nařízeno opustit Itálii.

K nejzávažnějšímu násilí migrantů vůči italské policii došlo v květnu v Mirandole, obci ležící severně od města Bologna. Při incidentu došlo k útoku severoafričanů na policejní stanici. Výsledek: Dva mrtví a  tucet dalších zraněných.

Zdroj zde.

loading...