Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Feminsitky šílí: Světové muzeum historie obviněno ze sexismu, vystavuje prý více exponátů s mužským pohlavím

Autor článku: |2019-10-29T18:39:20+01:0030. 10. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Vědci z předních světových muzeí přírodní historie – v New Yorku, Washingtonu DC, Chicagu, Paříži a Londýně byli obviněny feministkami z neodůvodněné sexistické zaujatosti.

Objevily je poté, co spočítali počet mužských vzorků ve sbírce a zjistili, že převyšují počet ženských. Samci ptáků převyšují samice ptáků o 60 procent až 40 procent. U savců převažují samci – muzejních exponátů je jich 52 procent proti 48 procent samic.

Přestože vědci argumentují tím, že sběratelé jsou přitahováni k „druhům s nápadnými samčími rysy, jako jsou barevné peří a rohy“, a proto mají tendenci přehlížet obecně menší, fádní ženské – trvají feministky na tom, že je to nerovnováha, kterou je třeba napravit. Jsou-li sbírky orientovány na jedno pohlaví, nemusí vzorky představovat určitý druh v plném rozsahu.

Doktorka Natalie Cooper z Natural History Museum v Londýně, která zprávu napsala, upřesnila: „Lidé, kteří zvířata shromažďují, mají tendenci chtít získat největšího medvěda grizzly nebo zvíře s nejpůsobivějšími rohy. Všechny muzejní exponáty byly shromažďovány mezi lety 1751 a 2018, ale i s příchodem nových časů se situace nezlepšila.“ Doktora Cooperová dodala: „Je zajímavé, že nevidíme žádné zlepšení. Dokonce i nedávné sbírky jsou zkreslené.

Ačkoli studie vyvolala mezi feministickými aktivistkami pobouření, zdá se, že žádná z nich si nevšimla jedné výhody pro ženský rod. Pokud je většina mrtvých zvířat v muzeích přírodní historie mužská, znamená to, že sběratelé zabili méně samic. Což přece pro feministky může být dobrá zpráva, že?

Zdroj zde.

loading...