Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Exprezident Klaus kritizuje krizový plán Evropské komise. Označil jej za prostředek k centralizaci EU

Autor článku: |2020-06-02T09:51:08+01:002. 6. 2020|Domov, zzz_Titulní zpráva|

Evropská komise představila návrh, podle kterého by mezi členské země rozdělila 750 miliard eur na obnovu jejich ekonomik zasažených krizí kolem pandemie nového koronaviru.

Bývalý prezident Václav Klaus a jeho institut vyzvali vládu, aby nedovolila přijetí plánu Evropské komise na rozdělení peněz v souvislosti s řešením následků krize způsobené pandemií nového koronaviru. Uvedli to v prohlášení, které poskytli ČTK. Za plánem vidí prostředek k nové fázi centralizace Evropské unii či k posílení politické unie.

Evropská komise ve čtvrtek představila návrh, podle kterého by mezi členské země rozdělila 750 miliard eur na obnovu jejich ekonomik zasažených krizí kolem pandemie nového koronaviru. Peníze si chce unie půjčit na finančních trzích, což by znamenalo dlouhodobé zadlužení. Česko by z mimořádného balíku mělo dostat téměř 20 miliard eur (skoro 550 miliard korun).

„Celý plán je výzvou k opuštění ekonomické racionality, je krokem znamenajícím rezignaci na uplatňování jakýchkoli rozumných ekonomických kritérií. Má být prostředkem k nové fázi centralizace EU, k financování velmi sporných záměrů a v neposlední řadě k posílení politické unie,“ uvedl Klaus a jeho spolupracovníci.

Více info na lidovky.cz

loading...