Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Evropský soud nařídil Francii chránit dítě migranta bez doprovodu

Autor článku: |2020-04-03T09:52:02+02:004. 4. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) nařídil Francii podniknout kroky k ochraně dítěte, které bylo posláno zpět do ulic na začátku března uprostřed epidemie COVID-19.

Oběť, nebo žadatel, je guinejský chlapec, který 9. března skončil zpět v ulicích poté, co ho oddělení Haute-Vienne ve střední Francii odmítlo uznat jako dítě, které potřebuje ochranu. Proti rozhodnutí se odvolal u mladistvého soudce, který o jeho případu ještě musí rozhodnout. Vzhledem k naléhavosti situace jeho právník požádal ESLP o zásah.

30. března ECtHR nařídil Francii, aby zajistila, že chlapec bude mít „přístup k bydlení a jídlu až do konce uzamčení populace [COVID-19]“.

Přes hrozbu, kterou představuje COVID-19, úřady na ochranu dětí v několika odděleních – včetně Gapu, v Alpách a v Marseille – opouštějí děti migrantů bez doprovodu, kteří jsou nuceni žít v neanitárních a někdy přeplněných místech, kde nemají ochranu proti přenosu viru nebo jiné nemoci.

V Marseille úřady odmítají poskytnout ubytování a péči dětem migrantům bez doprovodu navzdory pokynům mladistvých a správních soudců.

Navzdory oznámení ministra pro ochranu dětí v nedávném tweetu, že „každé mládeži, která o ni požádá, bude poskytnuto útočiště,“ ať už „považováno za nezletilého nebo dospělého“, 23 migrujících dětí bez doprovodu, které odmítlo oddělení Hautes-Alpes a čekají odvolání v současné době žije ve velmi nejistých podmínkách v dřepu v centru Gapu. Píše portál hrw.org.

loading...