Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Europoslanec KDU-ČSL Zdechovský žaluje na Česko v Bruselu kvůli zdanění církví

Autor článku: |2019-07-17T00:05:03+01:0017. 7. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský se domnívá, že zdanění církevních restitucí je po právní stránce přinejmenším sporné. Po prázdninách proto chce poslat podnět Evropské komisi, aby přezkoumala, zda Česká republika neporušuje principy právního státu.

Poslanecká sněmovna v dubnu definitivně rozhodla, že církve mají platit daň z náhrad od státu. Senátoři sice označovali zdanění náhrad za protiústavní, většinu poslanců ale nepřesvědčili. Pro bylo 114 ze 181 přítomných poslanců, proti jich bylo 57.

O měsíc později lidovci oznámili, že mají podpisy 42 senátorů pod stížností proti zdanění náhrad za restituce. Problémem by se mohla zabývat i Evropská komise. Podnět k tomu chce dát lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Europoslanec očekává, že Evropská komise začne na základě jeho podnětu věc prošetřovat podobně, jako se dříve zabývala třeba polskou justiční reformou. „Právníci, kteří pro mne podnět i právní rozbory vypracovali, pevně věří, že se Evropská komise mým podnětem zabývat bude,“ dodal Zdechovský.

Zdroj zde.

loading...