Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

EU zase vyhrožuje Maďarsku

Autor článku: |2020-04-27T10:59:37+02:0028. 4. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

EU zase vyhrožuje Maďarsku. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen pohrozila Maďarsku, že pokud jeho opatření přijatá v boji proti šíření koronaviru překročí povolenou mez, hrozí mu řízení pro porušování unijních smluv. Co si to vůbec v Bruselu dovolují? Musíme se jasně postavit proti tomu, aby se Evropská unie vměšovala do vnitřních věcí suverénních států. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe.

ČTK informovala, že Evropská komise nyní přezkoumává nouzová protikoronavirová opatření ve všech členských zemích. „Jsem připravena jednat, pokud omezení překročí povolenou míru,“ řekla von der Leyenová listu Bild am Sonntag. „Potom existuje riziko řízení pro porušování unijních smluv“, pokračovala s tím, že je v pořádku, pokud členské státy EU reagují na krizi pomocí mimořádných opatření. „Ta ale musí být „přiměřená, časově omezená a demokraticky kontrolovaná.“ Komise to sleduje ve všech zemích „ale na Maďarsko se z důvodu minulých kritických zkušeností zaměřujeme zvlášť důkladně“, zdůraznila předsedkyně EK.

My v naší zemi nepodporujeme vyřazení parlamentu, ale je vnitřní věcí Maďarska, jak si řídí své věci dle své ústavy. EU do toho vůbec ni není. Jak může EU hovořit o demokracii, když samo fungování EU a schvalování směrnic je nedemokratické? Ta EU, která nám vnucuje kvóty na imigranty? Ta EU, která prosadila proti vůli lidí evropskou ústavu přejmenovanou na Lisabonskou smlouvu?

EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme pryč, tím lépe!

https://www.novinky.cz/…/evropska-komise-varuje-madarsko-kv…

loading...