Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Eritrejský migrant, který znásilnil a zavraždil belgickou důchodkyni vstoupil s úsměvem do soudní síně

Autor článku: |2019-08-22T10:10:52+02:0023. 8. 2019|Krimi, zzz_další titulní zprávy|

V době letošních Velikonoc uslyšeli obyvatelé Amsterdamské čtvrti Buitenveldert starší ženu volat o pomoc. Uviděli zuřícího mladého muže, který mlátil 68letou paní Riniu Chitanie.

K činu se později přiznal dvacetiletý migrant z Eritrei.  Poškozená paní byla odvezena do nemocnice se zlomenými žebry, roztříštěnou tváří a vážným poraněním mozku. Její zranění byla natolik vážná, že ji její rodina zpočátku ani nepoznala.

Poté, co několik týdnů ležela v kómatu s minimální šancí na uzdravení, byla Chitanie, která pracovala jako lékařka ministerstva obrany, odpojena se souhlasem rodinných příslušníků od přístrojů.

Během vyšetřování policie zatkla 20letého migranta, který nejprve, když přišel do země, obdržel dočasné povolení k pobytu, zatímco čekal na vyřízení žádosti o azyl. Krátce poté obdržel status trvalého pobytu.

Útok byl tak brutální, že vyvolal mediální pozornost. Vyšlo najevo, že nedávno městská rada oznámila plány na vybudování nového centra pro nelegální migranty v místě, sousedícím s bydlením převážně seniorů. Ti teď mají obavy vycházet na veřejnost.

Migrant byl rok léčen v psychiatrické léčebně Arkin. Navzdory jeho stavu mu bylo umožněno volně se potulovat po městě. Soudní řízení bylo zahájeno nedávno. Podezřelý nemá údajně žádné výčitky a do soudní síně vstoupil s úsměvem na rtech.

Zdroj zde.

loading...