Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

„Ekoteroristé“ z Extinction Rebellion řádili v Praze, policie zakročila

Autor článku: |2019-10-13T10:28:58+02:0012. 10. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Blokádou silnice na křižovatce mezi Vršovickou ulicí a ulicemi U Slavie a Bělocerkevskou v Praze začala v 8:30 série dnešních protestů ekologických aktivistů z hnutí Extinction Rebellion. Zhruba 25 ekologických aktivistů plánovaly sedmiminutové blokády, policie ale aktivisty po zhruba třech minutách ze silnice vytlačila a legitimovala. Někteří řidiči se dostali do slovního konfliktu s protestujícími.

Policie také zadržela demonstranta u budovy ČEZ. Sprejoval zde nápis 2025. Hnutí požaduje, aby stát začal neprodleně snižovat emise z fosilních paliv a v roce 2025 dosáhl uhlíkové neutrality.sprejoval nápis 2025. Je podezřelý ze spáchání trestního činu poškození cizí věci. Policie na místě zůstala a dohlížela na situaci. Happening Extinction Rebellion krátce poté skončil. Další protest začal na Staroměstském náměstí. V sobotu pak hnutí chystá akci na Václavském náměstí.

Ekologové včera od 11:00 vytvořili improvizované televizní studio TV Klima před budovou zpravodajství České televize. Akce podle nich nemá působit jako kritika České televize, ale jako podpora v intenzivnějším informování o klimatické krizi. Vyzvali ČT k tomu, aby nedávala tolik prostoru popíračům klimatické změny.

Odpoledne se konal i happening na Staroměstském náměstí. Rodiče s dětmi tam představili vizi budoucnosti bez věcí, které hnutí kritizuje. Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion od začátku týdne protestují ve světových velkoměstech, například v Berlíně, Londýně, Paříži či několika australských městech.

Zdroj zde.

loading...