Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Děti raději nevychází ven, ulice švédského městečka Grum ovládly gangy migrantů

Autor článku: |2019-07-09T08:25:39+02:0010. 7. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Smutný příběh nezvládnuté integrace migrantů zažívá Švédské městečko Grums s pěti tisíci obyvateli. Tamní dětská hřiště ovládl gang migrantských dětí ve věku 8 až 12 let. Švédští rodiče své potomky ze strachu nechávají doma.

Rodilí Švédové hovoří o tom, že děti migrantů házejí kameny na místní, mlátí je kovovými tyčemi dokud nezačnou krvácet a vyhrožují znásilněním. V nejhorším případě bylo jedno Švédské dítě škrceno tak silně, že mu na krku zůstaly otisky agresorových rukou.

Zatímco rodiče jsou zoufalí a kontaktují policii, svaz tamních nájemníků má jiný problém. Ve svém dopise adresovaném místní policii se bojí xenofobie, kterou prý může vyvolat řádění dětského gangu. Hrozí prý segregace původních obyvatel a nově příchozích.

Zásadním problémem jsou však rodiče agresivních dětí. Ti totiž odmítají mluvit Švédsky a tak je komunikace úřadů s nimi velmi komplikovaná, při řešení každého problému s jejich dětmi je potřeba tlumočník. Policista Lennart Hynynen, který řádění dětského gangu řeší, tvrdí, že se mu díky jazykové bariéře ani nepodařilo zjistit, zda migrantští rodiče vůbec ví o násilí, kterého se jejich děti dopouští.

Zdroj zde

loading...