Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Dánsko kvůli migrantským gangům zavádí kontrolu hranic se Švédskem! Už to není bezpečná země?

Autor článku: |2019-10-11T18:20:23+02:0013. 10. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Dánská vláda potvrdila, že počínaje 12. listopadem zavede hraniční kontroly pro cesty ze Švédska, aby zajistila bezpečnost země. Oznámení přichází po několika bombových útocích a přestřelkách v Kodani, ze kterých byli obvinění členové gangů ze Švédska. Kodaň leží velice blízko nebezpečnému Švédskému městu Malmo.

Dánská premiérka Mette Frederiksenová ve čtvrtek uvedla, že kontroly byly zavedeny v důsledku 13 bombových útoků, které se odehrály v Kodani od února, a kvůli červnový násilným přestřelkám na kodaňském předměstí, které je přičítáno konkurenčním gangům ze Švédska.

„Není to něco, co by jen tak zmizelo, a tak musíme podniknout drastické kroky,“ řekla Frederiksenová. Nick Hekkerup, dánský ministr spravedlnosti, uvedl, že hraniční kontroly jsou „absolutně kritické“ pro zastavení organizovaného zločinu šířícího se ze Švédska.

Během tiskové konference Hekkerup řekl: „Ve Švédsku jsme v posledních letech viděli znepokojivý vývoj s velkým počtem explozí a závažným zločinem. Tento vývoj se nesmí rozšířit do Dánska. Zajistíme bezpečnost Dánů!“.

Zdroj zde

loading...