Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Dánsko: „Dobýváme Dánsko. Není Bůh kromě Alláha,“ hlásí nápis na kostele

Autor článku: |2020-04-17T21:28:00+02:0017. 4. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Dánští křesťané jsou šokováni vandalským činem. Na velikonoční neděli, nejposvátnější den pro křesťany na celém světě, byl kostel Vejleå v Ishøji v Dánsku poškozen arabskými graffiti, který hlásá: „Dobýváme Dánsko. Není Bůh kromě Alláha“. Zprávu zveřejnil zpravodajský portál Den Korte Avis.

Podle voiceofeurope.com byl tento vandalský čin spáchán o velikonočních svátcích  v neděli 12. dubna 2020 přibližně v 3:30 ráno neznámým člověkem. Svědci tvrdí, že muž měl v době zločinu na sobě tmavé oblečení. Bohužel podrobnější popis nebyl poskytnut. „Případ je však stále na počátku a doufáme, že vyšetřováním i výslechy svědků se nám podaří pachatele zatknout,“ uvedl náměstek policejního inspektora Peter Malmose.

Bohužel, toto není první případ, kdy byl tento kostel v Ishøji znesvěcen. V roce 2015 vandalové rozbili osm velkých oken kameny. Útoky proti církvím a symboly proti křesťanství se v multikulturní západní Evropě staly, bohužel, běžnými.

Před několika týdny byl muž, o kterém se tvrdí, že je přistěhovalcem ze Středního východu nebo ze severní Afriky, obviněn ze zapálení Dombås Church a Sel Church v Norsku. Žhářské činy byly údajně pomstou za kopie Koránu, spálené na demonstraci Stop Islamisation of Norway v Agder koncem minulého roku.

loading...