Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

„Dáme vám 30 minut“ a namířili zbraně: Malta odvrací migrující loď směrem do Itálie + Exkluzivní záběry

Autor článku: |2020-05-20T11:48:32+02:0021. 5. 2020|Svět, Video, zzz_Titulní zpráva|

Ozbrojené síly na Maltě (AFM) údajně odvrátily střelbou lodě přepravujících migranty z jejich vod poté, co jim daly palivo a GPS souřadnice k dosažení Itálie.

Exkluzivní záběry ukazují, že loď AFM odmítá zachránit malou gumovou loď přepravující 101 žadatelů o azyl údajně v maltských teritoriálních vodách a místo toho jim poskytuje vybavení pro pokračování v cestě do Itálie. Mnoho migrantů vyskočilo do vody, aby se pokusilo dostat k lodi, omylem si však myslelo, že byli zachráněni.

„Přišli k nám a řekli:“ Malta má virus zvaný korona, pokud jste o tom slyšeli. Nemůžeme vás tam vzít, protože na Maltě jsou všichni nemocní. A Malta je malá a nemůže vás všechny vzít, “řekl pro Guardian jeden z cestujících, který nakonec dorazil do Pozzalla na Sicílii 12. dubna. „Dali nám červené vesty, nový motor a palivo a řekli nám, že nám ukážou cestu do Itálie. Pak na nás namířili zbraně a řekli: „Dáme vám 30 minut.“

Zpráva, kterou Alarm Phone sdílel s Guardian, uvádí: „V posledních měsících, a zejména v dubnu 2020, Alarm Phone zdokumentoval, jak maltské úřady zorganizovaly zpětné zákroky uvnitř maltské zóny SAR, sabotované migrující lodě, které neposkytly pomoc. a přivést lidi do bezpečí a opustil migranty, aby zemřeli z maltského pobřeží, zatímco organizují svůj nucený návrat do Libye soukromými plavidly. “ Píše portál The Guardian.

Když se tenký a přetížený člun nesoucí 101 migrantů dostal do Pozzalla, bylo úžasem, že takové malé plavidlo s tolika lidmi na palubě může udělat 500 km výlet do Itálie z Libye. Plavidla této velikosti zřídka přepravují dostatek paliva.

Starosta města Pozzallo, Roberto Ammatuna, uvedl: „Je to bezpochyby nová strategie obchodníků s lidmi, kteří s největší pravděpodobností přenesli mnoho zoufalých lidí z mateřské lodi na menší loď.“

loading...