Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

ČSSD ničí neoliberální a neomarxistický směr, tvrdí Foldyna a ukazuje na Petříčka s Maláčovou

Autor článku: |2019-08-26T08:25:04+02:0026. 8. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Poslanec Jaroslav Foldyna se nechystá sociální demokracii opustit, byť s její vládní politikou nesouhlasí. V rozhovoru pro sobotní vydání deníku Právo uvedl, že stranu likviduje neoliberální a neomarxistický směr, který vyčítá ministryni práce Janě Maláčové a ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Foldyna se nedávno vyjádřil, že by podpořil menšinovou vládu ANO bez ohledu na to, jak se ČSSD rozhodne. Předseda Jan Hamáček mu za tento výrok nepřímo pohrozil vyloučením. Na to reagoval Foldyna: „Nelíbil se mi způsob, jakým pan předseda odvolal kolegu Staňka. Myslím, že jsme si krizi vyrobili sami.

Já byl vždy přítelem kompromisů, ale dnes jsem zjistil, že už je nejde dělat, protože neoliberální a neomarxistický směr původní ČSSD likviduje,“ prohlásil Foldyna. „Stáváme se pro lidi nečitelnou stranou. Dříve to bylo čitelné. Politiku, kterou jsme dělali v 90. letech a která nás přivedla do Strakovy akademie, preferuji stále. Jsem přesvědčen, že politika má preferovat lidi, co chodí do práce nebo do ní chodili, to znamená seniory, ale ne plošně všechny.

Foldynovi se nelíbí zejména politika ministra zahraničí Petříčka. „Když se podívám na jeho postoje a způsoby, tak když tam bude sedět někdo z TOP 09, STAN nebo Pirátů, vyjde to nastejno.

Foldynovi se také nelíbí práce ministryně Maláčové. „Porodnost se nezvedá a znovu zvedáme dávky, které se týkají plošně všech, i těch, kteří nepracují a jen rodí děti. To není řešení. Lidi bychom měli bonifikovat za to, že chodí do práce a ke všemu vychovávají děti. Aby ti byli spokojeni. Ale my chceme zvednout hmotnou nouzi a životní minimum a to zvedá plošně všechny dávky.

Zdroj zde.

loading...