Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Chorvatsko: Občané se cítí čím dál více zranitelní, protože se zvyšuje počet migrantů z Bosny a Hercegoviny

Autor článku: |2019-11-09T09:42:51+02:009. 11. 2019|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Obyvatelé žijící v malých městech podél východní hranice Chorvatska tvrdí, že jsou hluboce znepokojeni nelegálními migranty přecházejícími do země z Bosny a Hercegoviny.

Zvýšený počet pozorování migrantů v okolí Vrgoracu a jeho okolí vyvolalo obavy mezi místními obyvateli. Někteří říkají, že migranti přispívají k rostoucímu zločinu v této oblasti, uvádí Dnevnik Hrvatska.

„Vyzývám ministra Bozinoviče, aby nás jednou v noci navštívil, takže uvidí, že hranice je jako švýcarský sýr,“ řekl jeden rezident novinářům.

„Nejhorší na tom je, že se člověk cítí nechráněný svým stavem.“ Nejsme chráněni, díváme se na jiné země a jsme nejhorší, “řekla Mate Vujcic, muž, který žije v Orah – malém městě, které leží podél chorvatských hranic s Bosnou a Hercegovinou.

Jiní obyvatelé tvrdí, že jejich města nejsou kvůli bezpečnému přílivu migrantů tak bezpečná jako kdysi.

„Teď pokaždé, když zamknu auto a vezmu si s sebou klíče. Dříve tomu tak nikdy nebylo. Je zde také pes, který slouží naší hlavní formě bezpečnosti, “řekl jeden z obyvatel Potprologu.

„Minulý víkend migrant ukradl auto své matky, jel a úplně ji zničil,“ dodal s tím, že škoda činila asi 5 300 eur.

V reakci na zhoršující se situaci starosta Vrgoracu Ante Pranic uvedl: „Situace je vážná, ale neměli bychom být hysteričtí… To je problém pro všechna pohraniční města, ale je to problém politiky EU vůči migrantům, především . “

„Je to problém, který je třeba nastolit na úrovni EU,“ zdůraznil Pranic.

Podle údajů chorvatského ministerstva vnitra (MUP) došlo od ledna do 1. října letošního roku 14 467 pokusů o protiprávní vstup a více než 750 trestných činů pašování. Zatčeno bylo pouze 810 pachatelů.

(Voice, foto: archiv)

loading...