Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Chorvati jsou vyděšeni z migrantů, prosí vládu o ochranu hranic

Autor článku: |2019-11-11T18:00:31+01:0013. 11. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Obyvatelé žijící v malých městech podél východní hranice Chorvatska tvrdí, že jsou hluboce znepokojeni nelegálními migranty přecházejícími do země z Bosny a Hercegoviny. Někteří říkají, že migranti přispívají k rostoucímu zločinu v této oblasti, uvádí deník Dnevnik Hrvatska .

Vyzývám ministra Bozinoviče, aby nás jednou navštívil. V noci uvidí, že naše hranice je jako švýcarský sýr,“ řekl jeden rezident novinářům.Nejhorší na tom je, že se člověk cítí takto nechráněný. Nemáme chráněné hranice a v porovnání s jinými zeměmi, jsme na tom nejhůře,“ vzkázal Mate Vujcic, muž, který žije v Orah – malém městečku, ležící podél chorvatských hranic s Bosnou a Hercegovinou. 

Jiní obyvatelé tvrdí, že jejich města nejsou kvůli bezpečnému přílivu migrantů tak bezpečná jako kdysi.Teď pokaždé, když vystupuji z auta, tak jej zamykám a klíče si beru s sebou. Dříve tomu tak nikdy nebylo. Pořídili jsem si také hlídacího psa, který je naší hlavní formou zabezpečení,“ řekl jeden z obyvatel Potprologu.  „Minulý víkend migrant ukradl auto mé matky, havaroval  a úplně jej zničil,“ dodal s tím, že škoda činila asi 5 300 eur.

V reakci na zhoršující se situaci starosta Vrgoracu Ante Pranic uvedl: „Situace je vážná, ale neměli bychom být hysteričtí. To je problém všech pohraničních měst. Problém je potřeba nastolit na úrovni EU,“ zdůraznil Pranic.

Zdroj zde.

loading...