Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

„Chceme zůstat“: uprchlíci se po integraci v Řecku snaží integrovat

Autor článku: |2020-06-25T12:01:52+02:0025. 6. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Sarah Husseini nikdy nenapadlo, že by jednoho dne mohla myslet v táboře Moria s něčím, co by se blížilo náklonnosti. 22letá afghánka strávila dva roky v nechvalně se udržujícím zařízení na Lesbosu a její mladé dcery byly po celou dobu „nemocné, nemocné, nemocné“.

Ale ona, její manžel Ali a jejich dva batolata dostali pokyn, aby se nalodili na trajekt do Piraeusu a jejich svět se změnil. „OSN nám řekla:“ vláda chce, abys odešel, máš teď papíry, už tu nemůžeš zůstat,“ říká a vysvětluje, proč skončila polodisciplinovaně v centru Atén.

V nadcházejících měsících bude více než 11 000 mužů, žen a dětí, které řecké azylové orgány udělily uznanému postavení uprchlíka, „vystěhováno“ z organizovaného ubytování do zařízení bez pomoci. Středopravá administrativa popisuje „východy“ jako zásadní první krok k soběstačnosti a nakonec integraci uprchlíků. Píše portál The Guardian.

„Jsou to lidé, kteří získali status uprchlíka a měli by se starat o sebe,“ říká pro Guardian generální tajemník ministerstva pro migraci Manos Logothetis. „Pokud se budou hýčkat, pak kdy si někdy najdou práci a stanou se součástí společnosti? Musí existovat limit. “

Dny se však tráví v ohnivém žáru Victoria Square, přičemž většina jejích pozemských věcí v plastovém sáčku čeká na zprávy od jejího manžela Aliho, který zoufale hledá dům, protože rodina přechází k nezávislému životu.

„V Morii všichni mluví o Victoria jako o náměstí, na které musíte jít,“ říká a přeuspořáda svůj barevný šátek. „Teď tady čekám, pod horkým sluncem, zatímco Ali hledá byty, což je velmi obtížné, když nikdo nechce uprchlíky pronajmout. V Morii jsem měl alespoň práci. Dnes už nemůžu myslet na práci, dokud nebudeme muset někde zůstat, ale alespoň v noci, kvůli svým dětem, můžu jít ke svému příteli. “

Pohled na kempování mužů, žen a dětí ve Victorii vyvolal chaotické scény z roku 2015, na vrcholu uprchlické krize, kdy tisíce vysídlených Sýřanů prošlo přes náměstí, nejvíce na cestě do jiných částí Evropy, před uzavřením hranic opuštění Řecka nemožnost.

„Žádný civilizovaný stát na to nemůže být hrdý,“ říká Lazaros Petromilidis, zakládající člen řeckého fóra uprchlíků. „A to je jen začátek. Brzy jsme mohli vidět tyto hanebné scény na každém náměstí nahoru a dolů po zemi. “

Keerfa, přední řecká antirasistická organizace, označila tato vystěhování za „zločin proti lidskosti“.

„Mluvíme o těhotných ženách, zranitelných lidech, kteří byli nuceni utratit svou energii přežívající v hrozném stavu míst jako Moria,“ říká Petros Constantinou, národní koordinátor skupiny před celonárodními shromážděními na podporu uprchlíků a hnutí Black Lives Matter.

„Nikdy neměli šanci naučit se řečtinu v jazykové třídě, natož integrovat správně.“

Constantinou, která je také městskou radou v centru Atén, říká „, že Keerfa navrhl přemístit uprchlíky do opuštěných budov v hlavním městě a Soluni, hlavní metropoli na severu země, v rámci „masivního programu sociálního bydlení“.

loading...