Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Chce ODS politicky zneužít výročí 17. listopadu? Připravuje vlastní kampaň.

Autor článku: |2019-08-06T22:26:21+02:008. 8. 2019|Domov, zzz_další titulní zprávy|

Opoziční občanští demokraté spouštějí vyvěšením billboardů a besedami s pamětníky ze svých řad vlastní kampaň k připomenutí revoluce z roku 1989. Vláda podle občanských demokratů nepřipravila relevantní projekt k listopadovému výročí, protože odkaz sametové revoluce neodpovídá jejím hodnotám.

Europoslanec a někdejší disident Alexandr Vondra novinářům řekl, že vzpomínání pamětníků je důležité, protože svoboda na tom není nejlíp. „Svoboda dnes dostává na frak, vládne nám estébák a jeho tisk,“ uvedl Vondra.

Podle dalšího z pamětníků, poslance ODS a prvního ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Žáčka vyhlásila vláda k 30. výročí sametové revoluce politiku totálního zapomnění. Žádné instituci nezadala projekt, který by historický zvrat připomenul.

Podle vládních plánů se však ve výroční den začátku sametové revoluce v Národním muzeu v Praze otevře první stálá expozice věnovaná českým a slovenským dějinám 20. století. Zahrne i události roku 1989, společně s výstavou Slovenského národního muzea věnovanou revoluci 1989 na Slovensku.

Národní divadlo připravuje několik výstav, gala představení Baletu ND nebo projekt s názvem Sametová simulace. Ten se bude konat také v nové budově Národního muzea, tedy bývalém Federálním shromáždění, na Nové scéně ND a v Divadle Archa.

Zdroj zde.

loading...