Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Charlie Hebdo si připomíná pětileté výročí teroristického útoku kritikou cenzury internetu

Autor článku: |2020-01-08T14:48:22+02:0010. 1. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Při příležitosti pětiletého výročí teroristického útoku na pařížskou redakci časopisu, při kterém bylo zabito dvanáct lidí, kreslený satirický časopis  Charlie Hebdo kritizuje cenzuru v sociálních médií ve svém novém zvláštním vydání.

Obálka s datem 7. ledna představuje muže s tužkou a papírem, s rozdrceným mobilním telefonem s logy Twitter, Facebook a Snapchat. Titulek „nová cenzura, nová diktatura“ se zaměřuje na cenzuru svobodného projevu. Uveřejněno v internetovém časopisu Breitbart.com.

Střelba v redakci Charlieho Hebda, ke které došlo 7. ledna 2015, měla na svědomí dvojice radikálních islámských extremistických bratrů Chérifa a Saïda Kouachiho. Ti v redakci při jednom z nejhorších francouzských teroristických útoků zavraždili dvanáct osob a zranili dalších jedenáct. Útoky byly pomstou za zveřejnění karikatur Mohammeda, což je čin, který je v islámu zakázaný  a který v minulém desetiletí podnítil řadu dalších násilných útoků.

Otevřete toto číslo a budete ohromeni, až uvidíte, jak se lidská hloupost pokouší cenzurovat hru nebo film, brání pořádání konferencí nebo která stále koriguje autory dětských knih,“ napsala redakce časopisu.“ Tyto formy kritického vyjádření, které vyžadují zvládnutí grafického talentu, politické, historické a žurnalistické kultury, jsou asi někdy příliš náročné na to, aby byly dobře pochopeny v naší době, kdy je selfie považováno za hodnotnou kulturu,“ uvedli.

loading...