Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Českou republiku Slovensko již v pátek zařadí mezi rizikové krajiny

Autor článku: |2020-09-16T07:43:31+02:0016. 9. 2020|Domov, zzz_Titulní zpráva|
Vysoké denní přírůstky infikovaných v Čechách jsou příčinou toho, že Slovenský ústřední krizový štáb rozhodl o zařazení České republiky mezi rizikové země. Proto již od pátku 18.9. budou muset lidé až na poměrně početné výjimky, jako jsou pendleři, studenti, pedagogové, zdravotníci či sportovci, předložit negativní výsledek testu na koronavirus, nebo nastoupit do karantény a následně podstoupit test.

Jestli jste se chtěli vydat na cestu na Slovensko, budete mít povinnost předložit výsledek testu či nastoupit do karantény již od tohoto pátku. Povinnost se nebude vztahovat na pendlery do vzdálenosti 30 kilometrů od nejbližšího hraničního přechodu, na studenty, pedagogy, výzkumníky, zdravotníky, zemědělce, pracovníky v sociální oblasti či v takzvané kritické infrastruktuře a ani na některé sportovce a umělce. Dodržování nařízení bude prověřováno namátkovými kontrolami a sledováním pohybu mobilních telefonů. Za zneužití hrozí i odnětí svobody a vysoké pokuty.

Podle Andreje Babiše (ANO) ale Česko není riziková země. Jak řekl, Slovensko testuje až pětkrát méně než Česko. Opatření ze strany Slovenska se podle něj týká především turistů a doufá proto, že se jím zásadně nenaruší ekonomické vztahy. Zařazení mezi rizikové státy znamená i omezení cestování. „Myslím, že k tomu není důvod, protože to může zas mít jenom negativní dopad mezi Českem a Slovenskem,“ uvedl Babiš. Omezení je velkou ranou nejenom pro Čechy, ale i pro slovenské hoteliéry a zaměstnance v cestovním ruchu. Češi v uplynulých letech totiž tvořili nejpočetnější zahraniční klientelu v ubytovacích zařízeních na Slovensku.

(SCa)

loading...