Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Česko, Rakousko a Dánsko nečekají na EU a začínají snižovat virová omezení. Ursule Von Der Leynové jse to nelíbí. „Jestli nebudou spolupracovat tak….“

Autor článku: |2020-04-11T08:17:37+02:0012. 4. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Česká republika, Rakousko a Dánsko se ubírají svou vlastní cestou a uvolňují omezení koronaviry i přes varování Evropské unie, aby země spolupracovaly s EU.

Ve středu má EU představit svůj plán, jak postupovat při odstraňování omezení na koronaviry a návratu k normálnímu životu. To však nezabránilo některým zemím, včetně České republiky, aby již oznamovaly změny konkrétních pravidel.

Na březnové videokonferenci s evropskými představiteli však předseda Evropské komise Ursula von der Leyen varoval, že pokud země nebudou spolupracovat s EU, „podkopají účinnost přísných opatření“, která Evropská komise přijala.

„Tato omezující opatření právě začala vykazovat správné výsledky,“ řekl jeden z úředníků Komise politici pod podmínkou anonymity. Úředník dodal, že tyto kroky musí být „co nejvíce koordinovány v celé Evropě“.

Kromě České republiky nečekaly na strategii EU ani Rakousko a Dánsko. Všechny tyto státy již ohlásily a zavedly několik opatření ke zmírnění restriktivních zákazů. Píše Voice of Europe.

loading...