Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

‚Bydlení přednostně pro Iry‘-protestující blokují výstavbu bytů pro „neirské rodiny“

Autor článku: |2020-02-21T21:19:40+02:0021. 2. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Zoufalí irští demonstranti, jejichž rodiny čekají až 15 let na sociální bydlení, zablokovali výstavbu nových domovů pro „neirské rodiny“ a skandovali „místní domy pro místní obyvatele“. „Sledujeme, jak se byty stavějí, a žádné z našich dětí na seznamu je nedostává,“ postěžovala si pro The Irish Times jedna žena středního věku, která požádala, aby zůstala v anonymitě .

Mohou být na seznamu 10, 12 let a přesto to nikam nevede. Nikdo nám ani nevysvětlil, proč, “stěžovala si. Protestní hnutí „House the Irish First“ (dům v prvé řadě pro Iry), z nichž většina členů jsou ženy, blokuje od ledna projekt housebuildingu na Ladyswell Road v dublinském předměstí Mulhuddart , které obývá převážně irská pracující třída.

Demonstranti se domnívají, že příliš mnoho sociálního bydlení je přidělováno do „neirských rodin“. Proto požadují, aby polovina nových domovů byla vyčleněna právě pro místní obyvatele, kteří jsou zařazeni na seznam žadatelů o bydlení.

Slyšeli jsme, že existují dva seznamy,“ řekl další protestující The Irish Times. „Nevíme, jak to funguje. Víme jen, že počet našich místních mladých žadatelů neklesá.“ Jedna z protestujících mladých žen uvedla, že je na seznamu již sedm a půl roku, stále musí žít s rodinou své sestry v domě postiženém vlhkostí a je stále jen číslem 860 z 6 959 uchazečů.

Rada okresu Fingal však trvá na tom, že má „dlouhodobě zavedená pravidla, která jsou nejspravedlivější možným způsobem přidělování bydlení těm, kteří jsou na seznamu.“ Jsou zaměřena v prvé řadě na „uspokojení bytových potřeb komunity, která zahrnuje starší občany, osoby se zdravotním postižením, bezdomovce a také rostoucí populaci migrantů.“ V přímém opaku k tomuto tvrzení se struktura obyvatel v posledních letech v Mulhuddartu dramaticky změnila. Až 40 procent obyvatel se narodilo v zahraničí.

loading...