Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Britská základní škola chtěla učit o homosexuálech. Schytala to od muslimů

Autor článku: |2019-07-03T18:48:47+02:004. 7. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Základní škola Anderton Park v britském Birminghamu se rozhodla začít seznamovat děti s právy LGBT komunity. To se setkalo s velmi kritickou odezvou mezi místnímu muslimy. Tvrdí, že se jedná o ohrožení jejich víry. Stanice CNN varuje, že protesty se mohou stát celostátními díky rozhodnutí vlády o nových povinných vyučovacích kurzech, kde by se měly probírat vztahy a sexualita.

Děti jsou vyučováni o lidských právech prostřednictvím několika knih, jako například „Má princezna chlapec“ nebo „A Tango učil tři“. Kniha pojednává o dvou mužských tučňácích, kterým dal zaměstnanec zoologické zahrady vejce, ze kterého se vyklubalo kuře. To oba tučňáci společně vychovávají.

Tyto nové vyučovací programy však vzbudily velkou nevoli mezi rodiči převážně muslimských žáků. Rodiče začali od března pořádat protesty před školou. „Nedovolíme našim dětem, které jsou dívky, aby věřily, že jsou chlapci, nebo chlapcům, aby věřili, že jsou dívky. My věříme jen ve dvě pohlaví, které jsou mužské a ženské,“ řekl vůdce protestů Shakeel Afsar. Podle něho je nový vyučovací program cíleným pokusem, jak odtáhnout děti od tradičních hodnot islámu.

Ředitelka školy, Sarah Hewitt-Clarksonová však takové obvinění odmítá. „Nepodporujeme LGBT, stejně jako nepodporujeme křesťany, černochy nebo zdravotně postižené. Podporujeme porozumění všech. Ukazujeme dětem, že jsou kolem nás různí lidé. Respektujeme každého, bez ohledu na to, odkud pochází,“ stojí na oficiálních stránkách školy.

Protesty však již v květnu dosáhly takové agresivity, že škola musela vyhlásit přestávku. Podle soudce některé z protestů překročily zákonné limity a zvrhly se v sérii obtěžujícího, alarmujícího a znepokojivého chování. Soudce proto vyhlásil dočasnou vyloučenou zónu kolem školy.

Zdroj zde.

loading...