Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Bosna: Výsledek bitky mezi migranty-dva mrtví

Autor článku: |2020-05-31T18:30:52+02:001. 6. 2020|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Ve čtvrtek byla v Bosně poblíž chorvatských hranic nalezena těla dvou migrantů. Byli objeveni poté, co místní obyvatelstvo oznámilo na policii velkou bitku mezi dvěma skupinami migrantů. Bitka se odehrávala ve vesnici Crnaja, v kantonu Una-Sana v Bosně, ve čtvrtek odpoledne.

Na místo činu byli vysláni policisté a sanitka. Policisté našli těla dvou migrantů, kteří byli zabiti. Proto zadrželi skupinu migrantů, kteří byli na místě činu. Jejich totožnost není známa. Na scéně byl přítomen i místní státní zástupce. Nyní probíhá vyšetřování obou vražd, včetně zjištění, zda existuje souvislost mezi úmrtím migrantů a bitkou obou skupin.

Podle oficiálních odhadů je v Bosně v současné době přibližně 10 000 migrantů, přičemž stále více jich přichází po balkánské trase ze Středomoří. Většina z nich žije v táborech v kantonu Una-Sana poblíž chorvatských hranic, které, jak doufají, budou moci nelegálně překročit, aby vstoupily do Evropské unie a našli cestu k bohatším zemím severozápadní Evropy.

Jak se migrační tábory v Bosně zaplňují a přeplňují, migranti jsou nyní stále častěji vidět v okolních městech a vesnicích. Jak hlásí voiceofeurope, v regionu došlo v posledních týdnech k řadě případů násilí, které má spojitost s migranty.

loading...