Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Bosenské velvyslanectví v Pákistánu čelí obvinění z vydávání podvodných víz

Autor článku: |2020-05-21T20:30:09+02:0021. 5. 2020|Krimi, Svět, zzz_další titulní zprávy|

Státní prokuratura Bosny a Hercegoviny vyšetřuje podezření, že velvyslanectví země v Pákistánu vydalo tisíce podvodných víz pákistánským občanům, jak informuje voiceofeurope. Mluvčí státní prokuratury Boris Grupesic uvedl, že od pohraniční policie obdrželi stížnost, že velvyslanectví Bosny v Islámábádu vydalo podezřelé velké množství víz – podle  informace Balkan Insight přibližně 3 000 víz .

Milorad Dodik, politik, který je v současné době srbský člen předsednictví Bosny a Hercegoviny, kolektivní federální hlavy státu, minulý týden prohlásil, že ministerstvo bezpečnosti upozornilo předsednictví Bosny a Hercegoviny na problém s vízy. Řekl, že ministerstvo upozornilo, že pákistánští státní příslušníci, kteří víza získali podvodně, mohou představovat riziko národní bezpečnosti.

Sakib Foric, velvyslanec země v Islámábádu, obvinění popřel. Foric prohlásil, že pákistánská vláda je ochotna vzít zpět některého ze svých občanů, kteří vstoupili do Bosny na základě nepravdivých tvrzení, pokud se obvinění ukáže jako pravdivé. Dodal však, že Pákistán nevěděl o tak velkém počtu svých občanů, kteří se nacházejí v Bosně, a to proto, že bosenské orgány nikdy Pákistán neinformovaly o vízech nebo příchodu jejich držitelů do Bosny.

Situace mezi Bosnou a Pákistánem se v posledních týdnech zhoršila poté, co bosenské ministerstvo bezpečnosti obvinilo Pákistán, že odmítl spolupracovat při identifikaci pákistánských státních příslušníků mezi nelegálními migranty v jejich táborech minulý měsíc. Radoncic, současný ministr bezpečnosti Bosny, si v nedávné době stěžoval, že se jeho země stala „parkem pro migranty mířících do Evropy“. Uvedl, že jeho ministerstvo zahájilo řízení o návratu všech přibližně 10 000 migrantů, kteří se v současné době nacházejí v bosenských táborech.

loading...