Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Belgie: Policie zatkla islamisty, kteří unesli 13letého chlapce jako rukojmí

Autor článku: |2020-06-04T23:04:19+02:005. 6. 2020|Krimi, zzz_další titulní zprávy|

Belgická policie zatkla několik islámských extremistů, kteří se pravděpodobně podíleli na únosu 13letého chlapce, kterého zadržovali jako rukojmí po dobu 42 dní. Chlapec, který byl unesen čtyřmi těžce ozbrojených a maskovaných mužů, kteří se vloupali 20. dubna do vily jeho rodiny v Genku , se nakonec setkal se svými rodiči poté, co belgická policie zaútočila na více lokalit v Limburg a Antverpách, jak informuje Het Nieuwsblad.

Poté, co došlo k únosu, požadovali islamisté od chlapcovy rodiny výkupné 5 milionů eur, které mělo být zaplaceno v hotovosti či ve zlatě. Policie sdělila, že během 42 dnů byli únosci v neustálém kontaktu s chlapcovou rodinou. Policie tvrdí, že „s rukojmím bylo zacházeli opatrně“, aby „chlapce neohrozili“.

Podle státního zastupitelství v Limburgu bylo sedm podezřelých, z nichž většina jsou muslimští extremisté, od soboty večer do nedělního rána zatčeno během velkého policejního zásahu, jak informuje voiceofeurope.

Jeden z mužů, který byl během akce zatčen, byl Khalid Bouloudo, jeden z nejslavnějších islámských extremistů v Belgii. Bouloudo se poprvé stal policii známým v roce 2004 poté, co bylo zjištěno, že jeho islámská buňka v Belgii je v kontaktu s organizátory madridských teroristických útoků, které zabily 191 lidí. V roce 2015 byl Bouloudo znovu zatčen pro podezření z vyslání mladých lidí do syrsko-irácké zóny, aby bojovali za islámský stát.

loading...