Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Belgie: Africká „mládež“ odešla od soudu za loupeže se zbraní pouze s trestem veřejných prací

Autor článku: |2020-02-13T22:28:58+01:0013. 2. 2020|Krimi, zzz_další titulní zprávy|

Pár afrických mladíků  ve věku 18 a 19 let vyloupil v září a říjnu roku 2019 cukrárnu, pizzerii, obchod s mobilními telefony a noční obchod. Ještě stačili oloupit cestující nočním vlakem, ukrást hotovost i elektroniku. Při loupežích byli vyzbrojeny dlouhými noži informuje voiceofeurope.com.

U jedné loupeže, v září minulého roku, napadli s nožem v ruce těhotnou manažerku  cukrárny Candy Factory v Turnhout. Oba poté utekli s hotovostí, když přinutili manažerku otevřít pokladnu. Krátce na to „mladí afričané“ zaútočili na zaměstnance v obchodě s mobilními telefony a ukradli zde dva iPhony.

Oba obžalovaní vyloupili noční obchod v Otterstrattu a odnesli si cigarety a hranolky. Poté zatoužili po pizze a proto napadli kurýra s pizzou. Při pondělním soudním řízení státní zástupce požadoval, aby obžalovaní dostali trest odnětí svobody ve výši 26 a 24 měsíců za své činy. Soudce však vydal dva šokující mírné tresty.

Jsou to velmi mladí pachatelé, kteří ztratili veškerý smysl pro slušné jednání. Pokud potřebují nový mobilní telefon nebo cigarety, prostě si to vezmou. Nebojí se spáchat násilné trestné činy bez váhání, a to ani u těhotných žen,“ uvedl státní zástupce.

Přes silné argumenty státního zástupce se soudce rozhodl neudělit obžalovaným tresty odnětí svobody, ale místo toho jim nařídil, aby odpracovali určitý počet hodin veřejné služby a také zaplatit 1 500 EUR těhotné manažerce cukrárny.

loading...