Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Amnesty, Balkán: Uprchlíci a migranti jsou biti policií, ponecháni v právní nejistotě a čelí zklamání kvůli přístupu EU

Autor článku: |2020-09-16T08:52:04+02:0017. 9. 2020|Svět, zzz_Titulní zpráva|

Azylový a migrační systém Evropské unie selhává a hanebně nechává uprchlíky a uprchlice na Balkáně bez ochrany. Nechává jejich napospas autoritám a kriminálním gangem v Srbsku a v Makedonii, které je násilně zneužívají a vydírají. Uvádí to nová zpráva Amnesty International. Nebezpečnou cestu Balkánem podstupují tisíce uprchlíků a uprchlice, žadatelů a žadatelek o azyl a migrantů – včetně dětí.

Zpráva s názvem Evropské pohraničí: nepravosti vůči migrantům a uprchlíkům v Srbsku, Makedonii a v Maďarsku uvádí, že stále větší počet zranitelných lidí se na Balkáně zůstává v právním Limbe. Situaci zhoršují deportace, omezené možnosti získání azylu a nedostatek bezpečných a legálních cest do EU.

„Lidé prchající před válkou a pronásledováním podstupují tuto cestu přes Balkán s nadějí, že v Evropě naleznou bezpečí. Nacházejí však jen zneužívání a selhávající azylový systém, „uvedla Gauri van Guliková, zástupkyně ředitele Amnesty International pro Evropu a střední Asii.

„Srbsko a Makedonii se staly výlevkou pro přebytečných uprchlíky a uprchlice, migrantů a migrantky, kterých v Evropě není nikdo ochoten přijmout.“

Více info na amnesty.sk, článek z roku 2015

loading...