Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Agresivní uprchlíci v Řecku napadali zaměstnance tábora. Musel být použit slzný plyn

Autor článku: |2019-09-04T21:21:18+01:006. 9. 2019|Svět, zzz_další titulní zprávy|

Řecká policie musela ve středu zasahovat v přeplněném táboře pro uprchlíky na ostrově Lesbos. Asi 50 nezletilých uprchlíků, kteří s sebou nemají rodiny, se dožadovalo přesunu do pevninského Řecka. Mládež napadla personál tábora. Policisté byli nuceni použít slzný plyn. O incidentu informovala o tom agentura AP.

Skupina demonstrujících byla přesunuta do oddělené oblasti a byl za ní vyslán tým vyjednávačů. Nespokojenost lidí v táboře Moria na Lesbu se hromadí po tři týdny kvůli přeplněnosti zařízení. Úřady se řídí dohodou zavřenou s Evropskou unií, podle níž mají uprchlíci zůstat na řeckých ostrovech, dokud nebude kladně vyřízena jejich žádost o azyl.

Uprchlické tábory na ostrovech v Egejském moři jsou dlouhodobě přeplněné. V táboře Moria bylo v srpnu zhruba 8700 běženců, ač byl postaven pro 3000 migrantů. Dětský fond OSN-UNICEF tvrdí, že je mezi běženci na 3000 dětí, z toho 520 bez doprovodu. V celém Řecku je v uprchlických táborech asi 32.000 dětí.

Řecký deník Kathimerini píše, že se tento týden sešli starostové ostrovů z východní části Egejského moře. Jednají o zvládání migrace s policií a zástupci Evropské unie. Podle deníku příliv uprchlíků na Lesbos stále roste.

Zdroj zde.

loading...