Call Us Today! 1.555.555.555|info@yourdomain.com

Chtěl chránit proroka Mohammeda a tak Afghánec v Nizozemsku pobodal dva turisty

Autor článku: |2019-09-03T08:08:58+01:004. 9. 2019|Krimi, zzz_Titulní zpráva|

Jawed Santani (20), obviněný z pobodání amerických turistů, prohlásil v pondělí během soudního jednání v Amsterdamu, že „přišel do Nizozemska, aby ochránil mého proroka“, a dodal, že „plánoval zabíjení krutých lidí, kteří umožňují aby byl prorok Mohammed uražen“ informoval Daily Mail.

Útok se stal pouhý den poté, co nizozemský politik Geert Wilders oznámil, že v kampani nakonec nepoužije karikaturu proroka Mohammeda a to z důvodu možného násilí ze strany islamistů.

Když se soudci zeptali Santaniho, čeho chtěl svými činy dosáhnout, odpověděl: „Chtěl jsem ochránit své náboženství a dát jasně najevo, že nezůstane opuštěno. “

Santani přijel do Německa v roce 2015 jako žadatel o azyl a 31. srpna 2018 odcestoval do Amsterodamu, kde se na hlavním nádraží přiblížil ke dvěma 38letým americkým turistům a údajně je bodl. Důstojníci, kteří celou akci sledovali, rychle odpověděli tím, že ho střelili do kyčle. Byl vzat do nemocnice a později zatčen.

Nizozemští státní zástupci prohlásili, že Santani zastává názor, že se v Nizozemsku uráží prorok Mohamed, islám i korán, což ho přimělo provést útok.

Zdroj zde

loading...